T. Janik szefem WS MWZPS

08-03-2016 | Aktualności

Tomasz Janik został nowym przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego MWZPS. Stosunkiem głosów 91-21 wygrał z Marcinem Myszkowskim.

Tomasz Janik swoją karierę sędziowską rozpoczął w 1990 roku, a pięć lat później awansował na szczebel centralny. Od 2000 roku nieprzerwanie jest arbitrem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszy mecz w I lidze serii A (tak wówczas nazywały się te rozgrywki) poprowadził w Szczecinie razem z Henrykiem Koślą.

W 2004 roku w Tunisie (Tunezja) wraz z Marcinem Herbikiem uczestniczył w kursie na sędziego międzynarodowego i od 2009 roku jest sędzią międzynarodowym. Oficjalne ogłoszenie nominacji nastąpiło na letniej Uniwersjadzie w Belgradzie.

Tomasz to także ikona polskiej siatkówki plażowej. Jest aktywnym sędzią od samego początku istnienia tej dyscypliny sportu w Polsce. Dotychczas odbyły się 22 turnieje Mistrzostw Polski mężczyzn, z czego Tomasz prowadził 10 spotkań finałowych (7 razy jako SI i trzykrotnie jako SII).

W 2000 roku, po kursie w Cagliari uzyskał status sędziego międzynarodowego. Prowadził mecze między innymi na Mistrzostwach Świata w Berlinie (2005 r.) oraz mecze finałowe Mistrzostw Świata do lat 19 i 21.

Przez długie lata Tomasz był szefem sędziów plażowych w Polsce. W ostatnim czasie pełnił funkcję Referee Managera na międzynarodowych turniejach w Polsce, w tym również na Mistrzostwach Świata w Starych Jabłonkach w 2013 roku.

Tomasz wielokrotnie angażował się w prace Wydziałów zarówno w Polskim Związku Piłki Siatkowej jak i swoim rodzinnym Mazowiecko-Warszawskim Związku Piłki Siatkowej. Olbrzymi wkład ma w Wydziałach Gier i Dyscypliny PZPS, Wydziale Sędziowski PZPS w latach 2000 – 2004, Wydziale Siatkówki Plażowej PZPS w latach 2000 – 2004, Wydziale Gier i Dyscypliny MWZPS oraz kilkakrotnie w Wydziale Sędziowskim MWZPS w różnych rolach.

Tomasz wraz z Marcinem Herbikiem stanowią jedną z najlepszych par sędziowskich w Polsce.

Gratulacje dla zwycięzcy!

(fot. www.plusliga.pl)

Nowe regulaminy

Nowe regulaminy

W zakładce Do pobrania znajdziecie dwa nowe dokumenty: Regulamin Sędziego MWZPS oraz Regulamin obsad MWZPS 2022/2023.

Wigilia Siatkarska

Wigilia Siatkarska

Serdecznie zapraszam na tegoroczną wspólną Siatkarską Wigilię, która odbędzie się w piątek 16.12.2022 w restauracji Sosiser, przy ul. Bagno 2 w Warszawie. Impreza jest składkowa. Koszt organizacyjny wynosi 140,00 zł niemniej koszt dla uczestników wyniesie 100,00 zł...

Nie żyje Paweł Zajc

Nie żyje Paweł Zajc

Z olbrzymim żalem i smutkiem informujemy, że odszedł od nas dzisiaj Paweł Zajc, wieloletni sędzia szczebla centralnego oraz Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Składamy kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom Pawła. Wkrótce przekażemy szczegóły dotyczące...

Zbigniew Kułak nie żyje. Informacja o pogrzebie

Zbigniew Kułak nie żyje. Informacja o pogrzebie

Informujemy, że pogrzeb Ś.P. Zbigniewa Kułaka odbędzie się w poniedziałek, 11.04.2022 r. o godzinie 13:30 w Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, ul. Kurkowa 35. Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi...